Proč hliník

V dnešní době se klade na topení větší důraz kvůli funkčnosti a estetice. Požaduje se nejvyšší kvalita, která zajistí pohodlí, úsporu energií a je šetrná k životnímu prostředí. Hliník je používán již sto let. Moderní technologie dokáží z hliníku udělat funkční a moderní tvary.

Hliník je po technické stránce velmi dobrý vodič tepla. Jeho vodivost je 3krát větší než má železo a je odolný vůči tlaku. Pro tepelné soustavy vytápění i chlazení je ideální.

Hliníkové rádiátory topí již při nízkých teplotních spádech s velkou rychlostí i efektivitou. Díky tomu se využívají k šetření energií.

Srovnání hliníkových, ocelových a litinových radiátorů

 • Menší množství vody
  – Hliníkové radiátory potřebují výrazně menší množství vody k dosažení stejného tepelného výkonu jako je tomu u ocelových a litinových radiátorů
 • Úspora času na ohřev
  – Pro přenos tepla je hliník ideálním materiálem díky jeho fyzickým vlastnostem.
 • Menší prostor
  – Z hliníkových profilů se dají vyrobit různě dlouhé a široké radiátory ve velmi zajímavých tvarech. Radiátory už tak nebudou mít nudný tvar a ve vašem interiéru se stanou jedním z hlavních estetických prvků.
 • Nižší hmotnost
  – Mezi hlavní výhody hliníku patří jeho nízká váha – je až 3krát menší než má ocel. Snadnou manipulaci a instalaci zařizují velmi lehké radiátory.
 • Teplotní flexibilita
  – Díky nízké hmotnosti a menšímu množství vody dokáží hliníkové radiátory v krátkém čase dosáhnout velkých teplot, což zvyšuje komfort ve vytápění.